Dalším velmi významným úspěchem byla role Lisy ve filmu Narušení Girl Interrupted (1999). Zde hraje bezcitnou pacientku psychiatrické léčebny spolu s Winonou Ryder. Za tuto roli získala cenu Akademie a Zlatý Glóbus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Poté se opět vdala, tentokráte za 45 letého herce Billyho Boba Thortona. Billy Bob ThortonV roce 2000 se objevila v kriminálním příběhu se silnými auty 60 sekund, kde si zahrála po boku Nicolase Cageho. Rok 2001 byl pro Angelinu opravdu úspěšný, nejprve se objevila v thrilleru Sedmý hřích Original Sin, v němž si zahrála po boku Antonia Banderase. Následně pěkně tvarovaná ve filmovém ztvárnění veleúspěšné počítačové hry Tomb Raider, v hlavní roli Lary Croft stejnojmenném filmu Lara Croft: Tomb Raider. Podle některých zdrojů se její manželství s Billy Bobem Thortonem v roce 2002 rozpadlo.

Brad PittAngelina Jolie žije s hercem Bradem Pittem, se kterým má šest dětí. V roce 2002 adoptovala v Kambodži chlapce Madoxxe, v roce 2005 dívku Zaharu Marley z Etiopie a v březnu roku 2007 chlapce Paxe Thiena z Vietnamu. Kromě třech adoptovaných dětí mají tři vlastní, dceru Shiloh Nouvel (narozenou 27.května 2006 v Africe v Namibii) a dvojčata: Vivienne Marcheline a Knox Léon (narozené 12.července 2007 ve Francii).....

Maddox  Zahara Marley    Pax Thien 
  Shiloh Nouvel Jolie-Pitt   Leon a Vivienne Jolie-Pitt

Angelina Jolie Voight

Los Angeles, CA, USA
* 4. června 1975

Citáty:

"Když někoho milujete hrozně moc, můžete mu samou láskou i zlomit vaz."

"Jsi mladá, jsi opilá, jsi v posteli, máš v ruce nůž a prostě se to stane." (reakce na obvinění, že řeže své partnery nožem!)

"Opravdu mám vedle postele nůž, ale obvykle ho používám na otvírání dopisních obálek."

"Klidně bych někoho zabila! Samozřejmě bych však byla raději, kdybych ten krásný steelfighter s vykládanou rukojetí nemusela nikdy použít."

"Vždycky jsem nesnášela lidi, kteří byli šťastní a pořád se usmívali. A teď jsem jako oni!"

"Jsem herečka ... člověk, který se rád ukazuje. Třeba na titulních stránkách časopisů. Ano, jsem to já, ale občas nad odvážnějšími obrázky brečím, protože si připadám jako děvka."

Angelinin podpis