Filmografie 2005-2011

2006 - Kauza CIA (Good Shepherd, The) Margaret 'Clover' Russell ___________CSFD 68%

Kauza CIAKauza CIA

2007 - Síla srdce (Mighty Heart, A) Mariane ___________________________________CSFD 58%

Síla srdceSíla srdce

2007 - Beowulf Grendelova matka _______________________________________________CSFD 66%

BeowulfBeowulf

2008 - Wanted Fox ________________________________________________________________CSFD 73%

WantedWanted

2008 - Kung Fu Panda Tigress ___________________________________________________CSFD 76%

Kung fu PandaKung fu panda

2008 - Výměna (Changeling) Christine Collins __________________________________CSFD 87%

Výměna Changeling

2009 - Mercenary: Love and Honor, The

2010 - Salt

Salt

2011 - Atlas Shrugged Dagny Taggartová

zpět..
Kauza CIA
1939, život mladého Edwarda Wilsona (Matt Damon) se zásadně změní, když na Yaleské univerzitě vstoupí do mocného tajného spolku Skull and Bones. Jako ctižádostivý student udá z čirého vlastenectví svého oblíbeného profesofa (Michael Gambon) kvůli jeho sympatiím k nacistům. Tímto krokem získá přátele ve federální vládě , která ho najme na několik tajných operací. Vlivný vojenský zpravodajský úředník, generál Bill Sullivan (Robert De Niro), mu nabídne místo v Zahraniční zpravo-dajské službě CIA v Londýně. Wilson bez váhání přijímá...

Síla srdce
Síla srdce je skutečný příběh britského reportéra Daniela Pearla, který byl 23. ledna 2002 unesen islamistickými teroristy v jižním Pákistánu a o měsíc později popraven. Celý svět byl šokován brutálním činem a nikdo si neuměl představit utrpení v té době šest měsíců těhotné Mariane, která do poslední chvíle věřila, že se Daniel vrátí. Příběh zachycuje celý měsíc, kdy byl Daniel nezvěstný, vyjednávání o jeho propuštění a je protkán vzpomínkami na jejich společný život. Jak může terorismus bolestně zasáhnout do života naprosto nevinnných lidí a změnit jej navždy.

Beowulf
Fantasy snímek Beowulf je filmovou adaptací staré anglosaské hrdinské básně (vznikla někdy okolo roku 1000 a je považována za základní kámen britské literatury ). Film režíruje Robert Zemeckis a to opět za pomoci performance capture (tu už použil ve svém předchozím snímku Polární Expres). Tento slavný příběh vypráví o skvělém skandinávském válečníkovi Beowulfovi (hlas Ray Winstone), který se vydává na pomoc králi Hrotgarovi (Anthony Hopkins). Od něho se dozvídá, že musí porazit a zničit obávanou příšeru jménem Grendel (Crispin Glover). Ten totiž neustále terorizuje skandinávský venkov.

Wanted
Mladý muž Wesley (McAvoy) zjistil, že jeho dlouho nezvěstný otec byl nájemný vrah. A potom když byl otec zavraždený, byl naverbovaný do staré organizace jeho otce. Trénuje ho muž jménem Sloan (Freeman) aby Wesley nasledoval otce v jeho stopách. Film natáčel ruský režisér Timur Bekmambetov, autor i u nás známych filmů Noční hlídka a Denní hlídka.

Kung fu Panda
Animovaná komedie pro celou rodinu o líné, neuctivé a flakáčské pandě Po (v originále Jack Black), která se musí naučit kung-fu, aby zachránila Údolí Klidu před zlým sněžným leopardem Tai Lungem (Ian McShane). Příběh se odehrává ve staré Číně a převrátí neměnný svět bojových umění vzhůru nohama. Po se nakonec naučí věřit sám sobě a stane se mistrem kung-fu a leopardovi nebezpečným protivníkem.

Výměna
Režírující Clint Eastwood si rád vybírá příběhy, které jdou až na dřeň lidských emocí. Výměna není výjimkou. Příběh ženy, jíž osud připraví řadu nesmírně těžkých životních zkoušek, je podobně výjimečný jako režisérovy předchozí a mnoha cenami ověnčené filmy Nesmiřitelní, Tajemná řeka nebo Million Dollar Baby. Los Angeles, březen 1928. Je svěží sobotní ráno a v útulném domku na předměstí se svobodná matka Christine Collins (Angelina Jolie) před odchodem do práce loučí se svým devítiletým synem Walterem. Netuší, že ho možná vidí naposledy. Po návratu z práce totiž čelí asi největší noční můře ...

Mercenary : The Love and Honour
Statečný bojovník a geniální student umění války, Kieran Selkirk je předvolán k tajné schůzce v předvečer americké revoluce. Tam nenajde nikoho jiného než Benjamina Franklina, který chce vyslat Selkirka do Ruska . Selkirkovo poslání je jednoduché. Má odcestovat do Ruska maskovaný jako britský žoldák, nabízet své služby Carevně v jejím boji proti kozákům, kteří ohrožují její trůn, a přesvědčit ji, aby se připojila k britům v jejich válce s Amerikou . Kateřina Veliká je žádána, aby poskytla dvacet tisíc ruských vojáků a tak pomohla potlačit odpor v Americe...

Salt
Herečka Angelina Jolie ve filmu ztvární agentku CIA, Evelyn Salt, obviněnou z ruské špionáže. Ta v snahe očistit svoje jméno uniká pred lidmi, kteří jsou přesvědčeni, že jejím cílem je atentát na prezidenta. Po Angelinině boku se na stříbrném plátně předvede i Chiwetel Ejiofor v roli "zlého muže", který ji bude chtít chytit za nespáchané zločiny. Pomocnou ruku šikovné agentce dá Liev Schreiber. Za originálním scenářem k filmu Edwin A. Salt stojí Kurt Wimmer.